ترمو وود آیا مناسب نمای ساختمان است؟

بهترین سایت در زمینه راهنمایی دکوراسیون چوب

شنبه ۱۳ شهریور ۰۰

ترمو وود آیا مناسب نمای ساختمان است؟

۴ بازديد
نمای ساختمان با استفاده از برخی متریال ها خاص و ویژه یم شود. نمای ترمووود از جمله این نما ها است. طبیعت، شادابی و سرزندگی با خود به همراه دارد و نمای چوبی ترمووود می تواند تمامی این موارد را به همراه داشته باشد. توجه کنید که این نما یک نمای زیبا و منحصربفرد را به ساختمان شما القا می کند.


حس بودن و زندگی در طبیعت حس فوق العاده ای است. وقتی در یک محیط طبیعی زندگی می کنید، انرژی فوق العاده ای را دریافت خواهید کرد. شاید یکی از دلایلی که زندگی در کلبه های چوبی را برای افراد لذت بخش می کند، همین طبیعی بودن بنا است.

در دنیای مدرن امروز که ساختمان ها و آپارتمان ها با بتون و فلز ساخته می شوند، دیگر خبری از طبیعت در دل منازل نیست. همین دور شدن از طبیعت است که طبع افراد را سرد و از یکدیگر دور می کند. شلید یکی از دلایل خونگرمی مردم شمال کشور علاوه بر آب و هوای فوق العاده این منطقه، لمس کردن طبیعت حتی در خانه های آن ها است.

نمای ترمووود توانسته این دور بودن از طبیعت را برای مردم شهر جبران کند. ترمووود که چوب های حرارت دیده خاص و با کیفیت است، هم در نمای داخلی ساختمان و هم در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از نمای ترمووود حس شادابی را به یک ساختمان می بخشد.

 

یکی از ویژگی های فوق العاده استفاده از ترمووود در نمای ساختمان این است که این نما بسیار با دوام است. برخی گمان می کنند که ترمووود همانند چوب های عادیف بعد از مدتی که در معرض باران قرار گرفت دچار مشکل می شود؛ این در حالی است که نمای ترمووود با عملیات حرارتی تولید می شود و هیچ مشکلی از نظر رطوبت برای آن ایجاد نخواهد شد.

نمای ترمووود هم فضای خانه را به طبیعت گره می زند و هم روحیه افراد و ساکنین خانه را تقویت می کند. به همین علت است که از ترمووود هم در فضای داخلی خانه و به منظور شکل دادن به دکوراسیون داخلی استفاده می شود و هم در نمای خارجی ساختمان.

همانقدر که استفاده از ترمووود به نمای داخلی جلوه ای از حیات و سرزندگی می بخشد، نمای خارجی ساختمان را نیز زیبا و خواستنی می کند. طراح و یا سازنده ساختمان ها برای اینکه بنایی زیباتر داشته باشند می توانند با استفاده از ترمووود این جلوه را به ساختمان بدهند. مطمئنا هرچه که نمای ساختمان بهتر باشد، خرید آن ساده تر اتفاق می افتد.


زیلومونیا Xilomoeniaیک تکنولوژی جدید و نوآوری در صنعت ترمووود است که به تازگی وارد بازار جهانی شده است. زیلومونیا یک سیستم جدید و مدرن برای مقاوم سازی و بهبود کیفیت ترمووود است. این صفحه ها که به شکل عمودی و موازی روی سطح نصب می شوند، برای استفاده در فضاهای شهری و صنعتی مناسب است

بدون شک یکی از محبوب ترین متریال ها در استفاده نمای ساختمان چه در سبک مدرن و شهری و چه در ویلاها و فضا های خارج شهر، ترمووود است.

ترمووود با توجه به زیبایی، دوام و کیفیت بالا توجه سازندگان و طراحان را به خود جلب کرده است. اما تکنولوژی پیشرو در این صنعت گویا پایان ناپذیر است.

زیلومونیا Xilomoeniaیک تکنولوژی جدید و نوآوری در صنعت ترمووود است که به تازگی وارد بازار جهانی شده است. زیلومونیا یک سیستم جدید و مدرن برای مقاوم سازی و بهبود کیفیت ترمووود است. این صفحه ها که به شکل عمودی و موازی روی سطح نصب می شوند، برای استفاده در فضاهای شهری و صنعتی مناسب است.


تکنولوژی جدید این محصول که به اصلاح و بهبود ترمووود های داخل بازار منجر شده، باعث می شود رطوبت ایجاد شده در داخل ساختمان و فضای داخلی محیط بدون هیچ مانع و محدودیتی به خارج انتقال یابد. در عین حال دیوار ها را خشک نگه داشته و شرایط ایده آل دما را برای فضای داخلی سازه ایجاد می کند. در عین حال با بالا بردن عمر سازه و دیوار های خارجی، ایزوله سازی دما و صدا را نیز فراهم می کند. همچنین روی هر سطحی قابل نصب است و فرآیند نصب آن آسان و مقرون به صرفه است.

از آنجایی که این تکنولوژی برای اولین بار در ایتالیا عرضه شده، تهیه ی آن در بازار جهانی و خاور میانه کمی دشوار است.

این نوآوری در صنعت ترمووود که به معماری طبیعت هم شهرت یافته ( به دلیل سازگاری آن با طبیعت و شکل طبیعی آن) در حال حاضر در رنگ ها و طرح های بیشماری قابل دسترس است.

یکی از محبوب ترین طرح های آن، سه بعدی (برجسته) است که در طراحی و دیزاین کاربرد فراوان دارد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.